Gliwicki Klub Filmowy WROTA

Kontakt z nami


tel.:     508-620-388

e-mial: gkfwrota@gmail.com
 
Znajdziesz nas na:
FacebookYoutube
ROK 2003
Styczeń 2003 to rozbudowa i kolejny casting do TNS. Po dwóch miesiącach dość mozolnych ćwiczeń przyszedł czas na pierwszy publiczny występ. Miał on miejsce właśnie na Scenie Debiutów Realnych. TNS przedstawił walentynkowy montaż poezji miłosnej. Program ten przedstawiony potem został w kawiarni „Pożegnanie z Afryką”. Przyjęcie ze strony publiczności było więcej niż przychylne.

 
Pracownia wyrobu instrumentów z drewa. Głównie bębnów. Rok 2002-2003

Luty 2003 to czas na realizację filmu Raggby, Paweł Mikoś podjął się wyzwania głównej roli i 40 procent filmu kręciliśmy u niego na chacie przed remontem. Pozostałe zdjęcia odbywały się w Zespole Szkół Łączności w Gliwicach dowodzonym przez dyr. Krzysztofa Szcześniaka. Mając do dyspozycji całą szkołę i chatę Pawła, materiał nakręciliśmy w przeciągu kilku dni. Każdy dzień tygodnia miał swój podział, większość wiedziała, co ma robić i to robiła. Klub zyskuje nowa stronę internetową, nowych ludzi w postaci młodzieży z TNS, współpracę z MRK – PARNAS, Domem Kultury (w postaci Magdaleny Sowy) czy z mediami jak TV Jaworze i Nowiny Gliwickie (w osobie Małgorzaty Licheckiej). W tym roku Benek kończy swój film po próbie wykonania filmu ODDALENIE. Obraz Spojrzenie jedzie na Festiwal KAN, za namową a w efekcie końcowym dzięki samodzielnej decyzji Szymona Juśków, film trafia przed Jury Wrocławskiego festiwalu. Zdobywa pierwsze miejsce za Najlepszy Film Fabularny. Tym samym Benek koncentruje swoje działania głównie na filmie. Spotykamy się w Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Jagiellońskiej. Mając do dyspozycji telefon, lokale, zaplecze, i doświadczonych pracowników GCOP nasze działania poszły w kierunku formalizacji działalności. 28.03.2003 roku dostajemy wpis do KRS i tym samym stajemy się pełnoprawnym stowarzyszeniem. Do marca Marcin pisał projekt na dotację z Fundacji Pro Bono Poloniae w ramach konkursu „Aktywna Wiosna”. W maju po otrzymaniu dotacji wraz z Panią Joanną Sarre z Centrum inicjatyw Społecznych w Gliwicach, której stowarzyszenie zajęło się częścią formalno - prawną (my organizacyjną), przeprowadziliśmy warsztaty filmowo - fotograficzne ”Filmowe Spojrzenie”. Warsztaty zaczęły łączyć ze sobą ludzi, z którymi robiliśmy projekty. Warsztaty to jedno, filmy to drugie, teatr trzecie. Rok 2003 to jeden z takich, które wspomina się szczególnie, bo bardzo dużo się działo. Ćwiczenia TNS przeniosły się m.in. na stadion XX - lecia, warsztaty odbywały się w czytelni Empik, z czasem wyszliśmy na zewnątrz. Przyszedł październik, czas podsumowania. Marcin pisał sprawozdanie z warsztatów, do tego koordynował przygotowania do premiery TNS, i kończył montaż filmu KIM JESTEM. Benek pracował nad swoim nowym filmem. To wszystko były jednak tylko wprawki…Nadszedł czas debiutu Teatru Nowej Sztuki na „prawdziwej” scenie.

 
Aktorzy TNS na scenie w październiku 2003 - Ruiny Teatru w Gliwicach

Okazją stała się premiera dramatu Johna Ashbery „Herosi”. W anormalnych warunkach temperaturowych, 24 października 2003 roku w obecności ponad 350 widzów dokonało się…TNS stał się teatrem… W listopadzie odbyła się wystawa uczestników warsztatów w czytelni Empik. Do tego, od początku roku Marcin zaangażował się w pomoc chorzowskiej grupie teatralnej. Jeździł co weekend do Chorzowa i pomagał im w przygotowaniu premiery. Warz z Paweł Mikosiem i Tomkiem Kondraciukiem pojechali do Chorzowa, aby za pomocą kamer utrwalić wielki dzień ten grupy. Tak tez narodziła się współpraca z Teatrem Amatorskim KROPLA. Ciężki rok, był obfity w działania i wyjazdy jak np.: 8 Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodzieży, wyjazd do Wisły na kilka dni. Powstały dwa obrazy Klubowe, warsztatowe i premiera TNS. Przez klub przewija się ponad 70 osób, które spełniają się twórczo

PARTNERZY

undicom.pl
strony internetowe gliwice
created by