Gliwicki Klub Filmowy WROTA

Kontakt z nami


tel.:     508-620-388

e-mial: gkfwrota@gmail.com
 
Znajdziesz nas na:
FacebookYoutube
ROK 2004 - 2007
Rok 2004. Do maja prowadzimy jako klub TNS potem przejmuje go Parnas na czele z Darkiem Jezierskim. W tym półroczu odbywa się realizacja filmu PRZESŁUCHANIE, w którym główne role zagrali Tomek Kondraciuk i Mateusz Mikołajczyk. Rusza także po raz drugi realizacja filmu TEN ZŁY w roli głównej Emilka Szepietowska. W marcu ruszają skromne warsztaty fotograficzno – filmowe „Filmowa Wizja Rzeczywistości” z dotacji Samorządu Miasta Gliwice.


W klubie dochodzi do pierwszy bardzo mocnych zgrzytów i działalność powoli staje pod znakiem zapytania. Po maju 2004 roku, odchodzi z klubu większość członków i z Darkiem Opoką na czele zakładają stowarzyszenie GTW. Na dłuższy okres tracimy kontakt. W klubie pozostają Marcin i Paweł i kontynuując dalsze działania, przygotowują kolejne projekty. W krótkim czasie Paweł zawalony nauką coraz mniej się angażuje w klubowe sprawy. We wrześniu dostajemy dotację na przeprowadzenie warsztatów filmowo – fotograficznych „Wioska w cieniu Miasta”. Główna działalność klubu skupia się przez ten okres na warsztatach i montażach zaległych materiałów. Zespół WROTA przestał grać, Grupa PGES została rozwiązana. Warsztaty dofinansowane z Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności trwają do czerwca 2005 roku. W tym samym czasie do klubu dołączają nowe siły i działalność nabiera ponownie kolorów. Podczas rocznego warsztatu odbywały się wyjazdy plenerowe, realizacje filmowe, montaże, spotkania, praca z aparatem, w ciemni i wystawa fotograficzna kończąca projekt. Po zakończeniu warsztatów następuje cisza w działalności. Trawa do końca 2006 roku, a przez ten czas nie działy się żadne szczególne projekty. Większość myślała, że klub umarł śmiercią naturalną. Rok 2007 okazał się wielkim odrodzeniem. Powstaje pomysł wcześniej opracowywany przez Marcina „FILMOTERAPIA”, do tego dochodzi Festiwal Filmowy „DRZWI” oraz realizacje krótkich form filmowych. Nazywamy je intro. Każdy dzień festiwalu miał swoje intro. Festiwal odbył się w kwietniu w ramach współpracy były m.in. warsztaty terapii zajęciowej. Nasz obiektyw kieruje się w stronę niepełnosprawności. Uczestnicy WTZ grają w filmie. Tuż po zakończeniu festiwalu Marcin jedzie na plan filmu OCALONY w reżyserii Alana Uran, którego właśnie poznał. Na planie pojawia się dzięki Mateuszowi Mikołajczykowi, który gra jedną z postaci.
 


Kadr z filmu OCALONY w reż. Alana Uran

Mateusz studiuje na PWST we Wrocławiu na wydziale aktorskim, a Emilka Szepietowska na wydziale lalkarskim. Biorą też udział w intro z żołnierzami. Klub poznaje większe grono ludzi a my tym samym zaczynamy kolejny etap. We wrześniu 2007 Marcin kończy montaż filmu dokumentalnego, posyła go na Festiwal „PUBLICYSTYKA” w Kędzierzynie Koźlu i otrzymuje za Skok Tourette`a Medal UNICA za Najbardziej Humanitarne Potraktowanie Człowieka. Rok 2007 to też czas odnowy starych kontaktów, z dawnej ekipy. To też okres remontu i i zakończenia nowego biura klubu w sośnicy, gdzie mieliśmy pracownie m.in filmu animowanego i montażu.

Idąc dalej, na Festiwalu DRZWI gościmy Benka i jego dwa filmy, które otrzymują od publiczności uznanie i zdobywają dużo nagród. Wśród twórców jest dużo gliwiczan, a dużą niespodzianką okazuje się pojawienie się Patryka Jurka, który swego czasu brał udział przy realizacji filmu TEN ZŁY. Ten rok to też zakończenie starych filmów, które z powodu braku czasu lub innych bardziej skomplikowanych czekały na dokończenie. To rok współpracy z muzykami np.: Zespołem Ultimatum z osobą Michała Głąb na czele Z dużymi sukcesami wchodzimy w rok 2008.

PARTNERZY

undicom.pl
strony internetowe gliwice
created by