Gliwicki Klub Filmowy WROTA

Kontakt z nami


tel.:     508-620-388

e-mial: gkfwrota@gmail.com
 
Znajdziesz nas na:
FacebookYoutube
ROK 2008-2010
Od stycznia trwają zawzięte prace nad II Drzwiami. 
W kwietniu finał i duże poprawki z poprzedniego festiwalu, więcej widowni. Najgorszym problemem okazuje się odejście tuż przed festiwalem jednego ze sponsorów. Pomimo tego festiwal odbywa się. Rok 2008 to czas rozbudowy Filmoterapii planowej. Media wszelkiego typu są bardzo zainteresowane tą metodą terapeutyczną i zaczynają nas nawiedzać w nowym studiu w Sośnicy. Pojawia się strona internetowa związana z Filmoterapią i rozbudowana strona Festiwalu. Coraz większa część ekipy wchodzi w dorosłe życie, a praca zabiera im cały czas, który poświęcali klubowi. Widać to szczególnie podczas realizacji DRZWI II. W 2008 Marcin otrzymuje zaproszenie do poprowadzenia warsztatów w Gniewie. Wraz z 3 osobową ekipą gimnazjalistów realizuje film dokumentalny o strażakach z tamtejszej jednostki. OGNIOODPORNI. Zakończenie roku 2008 to trudne decyzje oraz zmiany w organizacji klubu. Do grudnia działania obejmują głównie prace nad nową stroną, tworzenie sieci informacji o klubie, przenoszenie studia. Z początkiem 2009 roku Wrota rozpoczynają stałą współprace z Młodzieżowym Domem Kultury w Gliwicach. Powstają skromne pracownie: filmu animowanego, filmu i montażu. Zajęcia dla grup os. niepełnosprawnych rozpoczęły się z początkiem marca. Filmoterapia jest nadal praktykowana. Do klubu zgłasza sie z propozcją współpracy Zespół z Bytomia Heartagarage. I stało się:
PLAKAT w RAMACH PROEJKTU

„Bytomskie talenty fotografii”– pod tym tytułem rozpoczął się finał projektu „Heartsgarage nagrywa DVD”. Zdjęcia wykonane podczas koncertu 24 września 2009 roku w katowickim Cogitaturze oraz zapis na DVD tego wydarzenia muzycznego można było zobaczyć w sobotę 7 listopada, w Bytomskim Centrum Kultury. Podczas otwarcia wystawy poprzedzającej projekcję filmową w arkana sztuki fotografowania wprowadzał Łukasz Folda, drugi - obok Roksany Paluch - autor prezentowanych zdjęć. Atrakcją programu był także wykład filmowy Marcina Kondraciuka z Gliwickiego Klubu Filmowego „Wrota" - pomysłodawcy filmoterapii, inicjatora ogólnopolskiego Festiwalu Filmowego „Drzwi", a także realizatora wrześniowego nagrania koncertu bytomskich muzyków. Na scenie BCK-u przedstawiał krok po kroku techniki filmowania kilkoma kamerami, wprowadzał w tematykę planów filmowych, dynamiki obrazu uzyskiwanej przez różnorodność ujęć i uświadamiał, jak skomplikowanym logistycznie zajęciem jest praca profesjonalnego operatora podczas występu muzyków na żywo, z publicznością. Prócz filmowego zapisu koncertu uczestnicy spotkania zobaczyli także pierwszy teledysk zespołu. Po projekcji można było zakupić limitowane dwupłytowe wydanie koncertowego DVD. Projekt „Bytomski zespół Heartsgarage nagrywa DVD" składał się z czterech etapów rozłożonych w czasie, począwszy od koncertu i rejestracji materiału, poprzez warsztaty muzyczne dla początkujących rockowców - prowadzone przez trio: Alka Podolskiego, Oskara Podolskiego oraz Adriana Jasnocha - a także warsztaty fotograficzne i filmowe w BCK-u, aż po najważniejszą część tego kulturalnego zamieszania stworzonego przez zespół - nagranie debiutanckiej płyty w profesjonalnym studio nagraniowym. Jej efekty będzie można usłyszeć już na początku 2010 roku. W życiu klubu pojawia sie barwna postać Krzysztof Mularczyk.


 

W Grudniu 2009 roku, klub poszerza swoje zaplecze spzętowe, jego lista jest w nowych dzialłach . Zdobywa dotacje z Urzędu Miasta Gliwice na III Festiwal Filmowy DRZWI, który odbędzie się w 2010 roku. Festiwal mial odbyć się 15-18 Kwietnia, jednak wydarzenia 10 kwietnia i ogłoszona Żałoba Narodowa spowodowała, że festiwal został przesunięty na 20-23 lipca 2010r. Pod koniec kwietnia klub rozpoczyna przeprowadzkę do nowego biura, w którym ma powstać Biblioteka z projektu BAZA ART. Celem jest umieszczenie siedziby w jak najlepszej lokalizacji.

Lipiec 2010 to termin III Festiwalu Filmowego DRZWI. Festiwal przebiegał bez zakłóceń i w dobrej organizacji. Nowa ekipa Klubu Krzysztof Mularczyk, Mateusz Zatynny, Łukasz Magiera, Jurek Ogonowski stanowią bardzo zgrany zespół. Mariusz Popielas czuwał nad przygotowaniami ze strony tecznicznej. Wystawe fotograficzną przygotowała Weronika Łakomy. Natomiast Tomasz Fronczak i Paweł Rolka doskoale sprawdzili się w biurze festiwalowym. Marcin Kondraciuk wraz z Pawłem Mikosiem pracują nad skompletowaniem odpowiednij stacji graficzneja potrzeby klubu. Wrzesień 2010. To duże zakupy ze środków własnych aparatu Canon 7D oraz kamery SONY HDR- AX2000E. Pażdziernik 2010 to zakup stacji graficznej i oprogramowania Adobe Production CS5. Sprawdzanie możliwości sprzętu.

.
 

PARTNERZY

undicom.pl
strony internetowe gliwice
created by