Gliwicki Klub Filmowy WROTA

Kontakt z nami


tel.:     508-620-388

e-mial: gkfwrota@gmail.com
 
Znajdziesz nas na:
FacebookYoutube
ROK 2012
2012 to rok działania skupiony na inwestycjach i wyjazdach. Aby zachować bieg wydarzeń, zacznę od stycznia. Mieliśmy już rozpoczętą kampanie reklamową V edycji Festiwalu Filmowego DRZWI. Trwały przygotowanie i walka o dofinansowanie ze strony Urzędu Miasta. Trwałą i zakończyła się nieznacznym zwycięstwem. Dobrą wieścią była odpowiedź ze strony Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Młoda grupa działająca przy klubie, którą prowadzi aktywnie działający Mateusz Zatynny otrzymała dofinansowanie na realizacje projektu Wioska w cieniu Miasta - Warsztatowa Grupa Filmowej Interwencji. Projekt skierowany do młodzieży zamieszkującej wioski wokół miasta Gliwice. Tym samym odwiedziliśmy 7 z nich i przeprowadziliśmy tyle samo warsztatów m.in Poniszowice, Rudno, Ornontowice itd.


 
Na potrzeby projektu została uruchomiona strona internetowa a sam projekt przerodził się w nowy kierunek działalności klubu. Realizowaliśmy warsztaty m.in dla Kino Panorama, Festiwalu GOFFR, Festiwalu KLAPS.FOTO z WARSZTATÓW

  


Projekt trwał od lutego do połowy sierpnia. Powstał m.in film ukazujący jego przebieg, którego można zobaczyć na stronie projektu. W tym samym okresie trwały prace nad nowym intrem festiwalowym do którego zaprosiliśmy cenionego za nowatorskie podejście CeZika. Przez cały tydzień trwały zdjęcia do tego obrazu.

FOTO z PLANU


 

Intro można zobaczyć na youtube. Prace około festiwalowe poprowadziły nas do Centrum Kultury Studenckiej MROWISKO oddanego do użytku w listopadzie 2011 roku. Przy współpracy z Katarzyną Jankowską mieliśmy okazje przeprowadzić festiwal według naszych założeń przestrzenno - technicznych. Festiwal jak zwykle w kwietniu oprócz tego przygotowaliśmy dla naszych gości, przyjaciół, bliskich i partnerów pokaz premierowy filmu DROGA DO ZROZUMIENIA. Film realizowany w 2011 roku.
 


 
FOTO z GALI PREMIEROWEJ Festiwal przebiegał bez większych problemów. Zorganizowaliśmy m.in 5 warsztatów tematycznych, które odwiedziło 78 osób z całej Polski. Po jego zakończeniu nadal trwały warsztaty filmowe w ramach GFI a także przygotowania do nowego obrazu w reżyseri Mateusza Zatynny - SAMOBÓJCA na na motywach opowiadania z debiutanckiego zbioru "KŁAMCA" Jakuba Ćwieka. W lipcu rozpoczął się plan zdjęciowy. Przez kilka dni ekipa realizowała zdjęcia w centrum miasta, Sośnicy i na polach przy osiedlu Waryńskiego.


FOTO z PLANU

 


Po zakończeniu zdjęć i warsztatów GFI dostaliśmy zaproszenie do współpracy przy Read&Rock Festival. Jakub Ćwiek był organizatorem i podczas miesięcznej trasy w camperze odwiedział większe miasta Polski i promował swoją nową ksiązkę. Towarzyszył mu Mateusz Zatynny i relacjonował krótkimi reportażami każdy dzień.


FOTO z FESTIVALU

 

 

 


Pod koniec roku, skupiliśmy sie na montażu i przygotowaniach do nowej edycji festiwalu drzwi. Opracowaliśmy projekty do Ministerstwa Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i wielu innych i czekamy na odpowiedzi, które przyjda i tym samym określą rok 2013. Poszerzyliśmy też sprzęt o nowa optykę, urządzenia boczne m.in follow focus, mikrofony, karty, zasilanie i panele ledowe (te ostatnie zrobiliśmy sami). Sprawdziły się m.in podczas realizacji intra festiwalowego, doskonale pracuje się w terenie bo wystarczy zasilanie 12V akumulatorowe co polecamy. Na zakończenie roku otrzymaliśmy nagordę za film Droga do Zrozumienia w reżyserii Marcina Kondraciuka na 14 Festiwalu Filmów Amatorskich Filmowe Zwierciadła (ostrołęka).

III Nagroda
- za rozmach, epickość, trudny temat i zaskakująca puentę
oraz
Nagroda Publiczności  


Tym czasem 2013 się zbliża.

PARTNERZY

undicom.pl
strony internetowe gliwice
created by