Gliwicki Klub Filmowy WROTA

Kontakt z nami


tel.:     508-620-388

e-mial: gkfwrota@gmail.com
 
Znajdziesz nas na:
FacebookYoutube
ROK 2013
Każdy rok to nowe wyzwania, nie ma co, 2013 był dla wrót bardzo udany. Rozpczeliśmy go przygotowaniami do Międzynarodowego Festiwalu Filmowego DRZWI vol. VI, gościnnie ale już na stałe i mamy nadzieje, że bez zmian w Centrum Kultury Studenckiej MROWISKO. Festiwal z ogólnopolskiej imprezy poszerza swój zasięg do międzynarodowej, ma to wpływ także na zmiany w postaci czasu trwania, z czterech dni na pięć. Od stycznia 2013 prace nasiliły się, do współpracy zaprosilismy wolontariuszy, część z nich  z czasem dołączy do klubowego grona.  W tym samym czasie kiedy trwały przygotowania do festiwlowych drzwi, mieliśmy okazje zrealizować kilka materiałów filmowych. Do współpracy zaprosiły nas inne stowarzyszenia oraz Jakub Ćwiek z promocją swojej nowej ksiązki - DRESZCZ
TELEDYSK PROMOUJĄCY KSIĄŻKĘ

W marcu na miesiąc przed festiwalem ekipa pojechała na plan filmowy pod łódź, tam w dośc trudnych warunkach przez kilka dni pracowaliśmy nad krótkim filmem promocyjnym dla LEGIO RAPAX. Dla nas, to okazja poćwiczenia swoich umiejętności realizatorskich. Doskonała zabawa i masa pracy.PLAN FILMOWYFILM PROMUJĄCY LEGIO RAPAX


Trwające prace przy szóstej edycji festiwalowych drzwi pozwoliły nam na zakup kolejnego sprzetu filmowego oraz rozbudowanie biura klubowego o niezbędne wyposażenie. Dzieki niemu praca szła sprawniej i dokładniej.
Festwial Drzwi zyskał nową formę oraz większe dofinansowanie niż do tej pory, co powoliło nam jako organizatorom, kulturalnie poszlać. Ważnym punktem programu festiwalu była premiera filmu "Samobójca" w reż. Mateusza Zatynny.

PREMIERA FILMUSAMOBÓJCA - CAŁY FILM 

Co roku staramy się aby jedna z naszych produkcji miała oficjalną premierę podczas festiwalu. Jest to świetna okazja do wspólnego dialogu wokół naszej twórczości. Po zakończeniu festiwalu usłyszeliśmy wiele pozytywów od naszych gości. 

Podczas tegorocznej edycji, drzwi otwarty były dla muzyków. II konkurs muzyczny "Granie na Żywo do Ekranu"
ma już swoich zwolenników. W tym roku po drugim podejściu wyrywa zespół FREE RIDERS. Zwycięzca zyskuje 500 zł, statuetkę oraz realizacje teledysku.

 


 

Po zamknięciu drzwi na świat przychodzi nowe dziecko - film dokumentalny RAK i JA.  Film jest skróconym zapisem, około godzinnej wypowiedzi Marzeny, która (mimo remisji) nadal walczy z nowotworem złośliwym układu limfatycznego. Obraz  w reżyserii Maciej Koper i Przemysław Jakóbczak. Jest to ich pierwszy film.
 


 


W końcu ekipe zastaje wrzesień. Do klubu wraca krzysztof Mularczyk bo długiej nieobecności i rozpoczynamy nowy projekt, który potrwa do 2016 roku. "Drzwi do normalności - czyli warsztaty filmoterapii planowej dla osób niepełnopsrawnych". Krzyś opracwouje wniosku do Urzędów Miasta na całym śląsku. Założenie jest proste zrealizować w każdym mieście warsztaty z filmoterapii planowej. I jeszcze w tym samym roku dwa Miasta Tychy oraz Zawiercie otwierają nam symboliczne drzwi. Tygodniowe warsztaty rozpoczynamy w listopadzie dojeżdzając każdego dnia do odbiorców.

 WARSZTATY W ZAWIERCIU
 


Od samego początku roku trwaja prace nad nową produkcją, serial DEBITUM. W tym celu wiele planów, zakupów oraz działań obejmuje dwa przyszłoroczne projekty. "Drzwi do normalności" oraz "DEBITUM". Zostało opracowane ponad 30 wniosków i wysłanych do urzędów miast na całym śląsku, na ta chwilę posiadamy pozytywną odpowiedź z Miasta RADLIN. Nasze działania i przygotowania pozwolą wejść w nowy rok z duzym rozmachem. Wszystkie czynniki zostały zaplanowane i mając ogromna nadzieje, że 2014 będzie wyjątkowym rokiem pełnym sukcesów.


PARTNERZY

undicom.pl
strony internetowe gliwice
created by