Gliwicki Klub Filmowy WROTA

Kontakt z nami


tel.:     508-620-388

e-mial: gkfwrota@gmail.com
 
Znajdziesz nas na:
FacebookYoutube
ROK 2014

Początek roku, to kontynuacja zaplanowanych działań rok wcześniej. Pisanie wniosków o fundusze, mnogość papierów, pieczątek i podpisów. Pierwsze wnioski dotyczyły finansowania projektu DRZWI DO NORMALNOŚCI, Krzysztof Mularczyk, rodowity Bytomianin, zadbał o współprace z Urzędami Miast m.in Knurów, Radlin, Tarnowskie Góry, Powiat Bielski, Czerwionka - Leszczyny i wiele innych, w tych miejscach szukaliśmy "grosza" na 3 letki projekt, którego podwaliny zapocztkowały pilotażowe warsztaty w Tychach i Zawierciu rok wcześniej. Istniał jednak jeden, dość istotny problem - tarnsport. Rozpoczeliśmy poszukiwania, została opracowana oferta sponsorska i po dwóch miesiącach poszukiwań jedna z nich została złożona do Gliwickiej firmy a ta odpowiedziała - firma FLUOR S.A. przekazała na zakup OPLA VIVARO TDI 1.9 z 2006 roku, 20 tysięcy złotych. 
Główny probelmem jaki był, to dojazd ze sprzętem i ludźmi, został rozwiązany. Od zakupu przejachaliśmy nim ponad 11000 tysięcy kilometrów, dojeżdżając do miast na śląsku i wielu innych miejsc. Dzięki zaufaniu ludzi z firmy FLUOR S.A. mogliśmy w pełni rozpocząć warsztaty filmoterapii planowej.

Jednym z pierwszych miast, które odwiedziliśmy był Radlin. Jedna grupa przez 5 dni, plus Gala pokazowa.

Drzwi do normalnośći realiowaliśmy przez kilka miesięcy - projekt ten koordynowany przez Krzysztofa Mularczyka w 2014 roku, to wielokrotne wyjazdy do innych miast województwa śląskiego i prowadzenia kilkudniowych warsztatówfilmowych. Wszystkie szczegóły na stronie filmoterapii planowej. (DRZWI DO NORMALNOŚCI). 


 

W marcu realizujemy odcinek pilotażowy serialu DEBITUM, reszta zdjęc ruszy w 2016 roku. W planach są 4 sezony po 10 odcinków.
 

     


Pokaz odcinka pilotażowego odbył się w ramach organizowanego przez klub Międzynarodowego Festiwalu Filmowego DRZWI. VII edycja tej imprezy przepadła na 22-27 kwietnia 2014 roku. 
 


 Festiwal to nie tylko filmy ale przedewszystkim muzyka. III Konkurs muzyki filmowej "Granie na Żywo do Ekranu".Marzec i kwiecień 2014 to miesiące niespodzianek.  Dostaliśmy od firmy FOTON kran filmowy oraz slidecama, co bardzo mocno podbudowało naszą foltę sprzętową i pozowliło wzbagacić zajęcia warsztatowe, które prowadzimy. W listopadzie 2013 napisny został projekt o dofinansowanie sprzetu do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, i dzięki tej dotacji w kwietniu zakupiliśmy spory asortyment. W dużej mierze przysłużył sie temu Krzysztof Mularczyk. Działnia trwały dalej. Projekty dotyczące warsztatów filmoterapii, realizowaliśmy w różnych miesiącach, oprócz tardycyjnych warsztatów powstawały ktrókomertażowe filmy, tysiące zdjęć, oraz filmy making of. Pracy było multum. Dostaliśmy zaproszenie od Zespołu Szkół w Bełku oraz Stowarzyszenia Droga z Zabrza. Z tym drugim realizowalismy plan filmowy z młodzieżą z Zabrza i powstał krótki film w ich reżyserii. 
We wrześniu Marcin Kondraciuk został zaproszony do Koszalina i wziął udział w festiwalu Integracja Ty i Ja jako juror. Promował tam m.in filmoterapie planową i kino amatorskie. 

  

Kliknij na poniższe foto a zobaczysz foto przekrój roku 2014. 
 Pod koniec roku nawiązaliśmy współprace z Urzędem Marszałkowskim i realizowaliśmy dla niego różne filmy w ramach działalności EFS. Do współpracy zaprosiło nas również stowarzyszenie MOST dla którego wykonaliśmy film promocyjny. 

Od pewnego czasu naszej działalności w zakresie filmoterapii planowej przyglądało się wiele osób, a tym samym mieliśmy wielokrotne wizyty na naszych planach filmowych, w studiu czy na festiwalu osób, które chciały napisać o naszej formie terapii. Anna Stankiewicz podesłała nam swoją pracę magisterską. 

Na zakonczenie roku:

Warsztaty filmowe dla podopiecznych firmy FLUOR S.A. Mogliśmy podziękować firmie z którą stale współpracujemy od lat w jeden dla nas szczególny sposób. 


 
Przejechalismy łącznie ponad 11 tysięcy kilometrów. Po za miastem na wyjazdach spedziliśmy 5 miesiący, zrealizowaliśmy ponad 20 warsztatów. Wyjatkowo roboczy rok. 

PARTNERZY

undicom.pl
strony internetowe gliwice
created by