Gliwicki Klub Filmowy WROTA

Kontakt z nami


tel.:     508-620-388

e-mial: gkfwrota@gmail.com
 
Znajdziesz nas na:
FacebookYoutube
ROK 2015
Na początek, ostatnia edycja naszego klubowego Festiwalu. Ta ostatnia edycja była na wypasie, ale jeszcze wtedy nikt sie nie spodziewał, że przyszła edycje festiwalu pomimo wstępnych prac przygotowawczych zostanie odwołana. Od gliwickich urzędników, którzy zaproponowali aby festiwal nadal się rozbudowywał ale najlepiej z tym samym co zawsze budżetem, a możliwe, że nawet niższym. Co oczywiście było nie do przyjęcia. Zamiast festiwalu w 2016 roku, zaproponowaliśmy warsztaty filmowe, które miałby wejść na stałe do wydarzeń kulturalnych Gliwic (podobnie jak Festiwal wcześniej) w odwecie Pani naczelnik wraz ze swoją koleżanką celowo zaniżyły wyniki konkurusu i się zaczeło. Oczywiście ze strony klubu była reakcje, i nie tylko, tu Dariusz Jezierski jako nieliczny głos odpierał i poddawał dyskusji kłamliwe działania Urzędu, schodzące na niezwykle niski poziom, typowy - dla tych co mają pieniądze i są u władzy. W końcu po batali (ponieważ urzędnik jest bezkarny) daliśmy sobie spokój. Ale zanim do tego doszło...


Międzynarodowy Festiwal Filmowy DRZWI vol. VIII - 2015

Pewnym zapałem, wracając myślami do poprzednich edycji i wyciągając wnioski z tego się udało i sprawdziło, dopracowywaliśmy kolejne punkty aby było jeszcze lepiej m.in z Maciej Koper, Krzysztof Mularczyk, Adam Galusik, Przemysław Jakóbczak, Krzysztof Chęciński, Paweł Rolka, Daniel Mandrela i Tomasz Fronczak.

ZAPOWIEDŹ FESTIWALURELACJA PO FESTIWALU

 

IV konkurs Granie na Żywo do Ekranu - zwycięzcy (konkurs w ramach festiwalu)
 Gościnny koncert zespołu TOLERANCJA, w którego wskład wchodzą niepełnopsrawni umysłowo muzycy.
Nasze działania około festiwalowe to nie tylko festiwal to danie naszym partnerom możliwości promocji w postaci wykonania 3 klipów z koncertu.

 


Przed Festiwalem zgłosiła sie do nas ekipa sudentów, która działała w ogólnopolskiej akcji DMKS i poprosiła o wsparcie akcji poprzez realizacje filmu.
 
 
 

Jeszcze w marcu rozpoczynamy współprace ze stowarzyszeniem RAZEM z Rybnika, nie pierwszą ale największa do tej pory. Projekt "Życie - Moja samodzielna rola: Klub realizuje film o projekcie, w którym osoby z niepełnosprawnością intelektualną prowadzą zajęcia teatralne dla różnych odbiorców w tym terapuetów, studentów, osób dorosłych, aktorów i młodzieży. 

 


tygodniowe warsztaty filmowe w ramach filmoterapii planowej w Bielsko - Białej dla dzieci z Autyzmem
 


 


Dostaliśmy zaproszenie do współpracy w ramach Skupu Kultury, zrealizowaliśmy film i fotografie z poczynań organizacyjnych pomysłodawców.
 

Zaczynamy - Budowa scenografi do krótkiej formy filmowej w postaci filmu animowanego. Połączenie warsztatów filmowych i plastycznych a odriorcami byli os. niepełnosprawne umysłowo oraz osoby z zaburzeniami psychicznymi. 
Ten projekt będziemy rozbudowywać i stanie sie częścią podręcznika o filmoterapii planowej. 


W sierpniu Marcin Kondraciuk jedzie na festiwal do Poznania Transatlantyk gdzie wraz z dwoma innymi prelegentami opowiada o współpracy z os. niepełnosprawnymi w filmie, każdy porusza inną stronę tej współpracy. 

Przemiany są wynikiem spostrzeżeń i przemyśleń a reakcja na zmiany musi mieć efekt a tym efektem jest powołanie do życia Kopalni Snów, pod szyldem, której klub buduje nową markę w celu utworzenia w przyszłości Wytwórni Filmowej. Podejmowane zadania, mają na celu rozwijać umiejętności filmowe, pozyskiwać partnerów biznesowych oraz budować dobre relacje współpracy, które w przyszłości pozowlą na kreatywną i artystyczną współpracę. 

Wkrótce zaczynają się poszukiwania rozwiązań sprzętowych. Skupiamy się na realizacji projektów o dofinansowania na rozbudowe sprzętu. Koncówka roku 2015 to pisanie. 

PARTNERZY

undicom.pl
strony internetowe gliwice
created by